MENU
Jesteś tutaj: BLOG Dlaczego Wordpress jako CMS nie daje rady?

Dlaczego Wordpress jako CMS nie daje rady?

#wordpress #cms #strona internetowa #projektowanie stron www

10:00, dnia 08 kwiecień 2019r.
Kategoria:BLOG
1118
0

Popularność Wordpress'a jako systemu zarządzania treścią CMS typu Open Source nie bierze się wcale z faktu, że jest to CMS idealny, pozbawiony wad...

Dlaczego Wordpress jako CMS nie daje rady?

Popularność Wordpress'a jako systemu zarządzania treścią CMS typu Open Source nie bierze się wcale z faktu, że jest to CMS idealny, pozbawiony wad. A nawet wręcz całkiem przeciwnie, bo Wordpress wady ma i to całkiem poważne, a już szczególnie w przypadku stron firmowych czy platform e-commerce, gdzie ten CMS to najgorsza z możliwych opcji.

Pierwszy i najpoważniejszy zarzut wobec Wordpress'a dotyczy kwestii newralgicznych w przypadku stron firmowych i platform e-commerce, czyli bezpieczeństwo. Ten pozornie intuicyjny i naszpikowany funkcjami system zarządzania treścią jest niestety słabo zabezpieczony, a przez to bardzo podatny na ataki hakerskie. Tylko w ubiegłym roku aż 90% włamań dotyczyło właśnie stron korzystających z platformy Wordpress, jak informuje firma Sucuri, która dostarcza webmasterom narzędzi zapewniających bezpieczeństwo.

Oznacza to, że nie tylko nasze dane na stronie firmowej są zagrożone, ale co gorsza, także poufne dane naszych klientów, a takie braki w bezpieczeństwie strony mogą negatywnie odbić się na konwersji. Wpływ na tak dużą liczbę ataków hakerskich na strony Wordpressa miało również to, że ogromna część użytkowników tej platformy nie aktualizowała regularnie systemu CMS i pracowała na przestarzałych wersjach.

Kolejną wadę popularnego systemu CMS stanowią wtyczki, pozornie pozwalające nam na dodanie każdej możliwej funkcji do naszej strony. Ale tylko pozornie. Fakty są bowiem takie, że ogromna część z dostępnych wtyczek okazuje się niekompatybilna z aktualną wersją Wordpressa. Determinują to dwa powody. Pierwszy z nich to fakt, że spora część wtyczek jest po prostu przestarzała. A drugi powód stanowi to, że wtyczki pisane są przez bardzo różnych autorów i nawet te najbardziej polecane mają wiele "klonów", z których nie wszystkie współpracują należycie z Wordpressem.

Ostatnią z omówionych tu wad, choć nie mniej poważną stanowią problemy wydajnościowe Wordpressa. Co tu dużo mówić, strony na Wordpressie są po prostu wolne - a to znaczy, że nasza strona będzie się długo ładować i zniechęcać użytkowników do korzystania z naszego serwisu. Wolne strony oznaczają pogorszenie konwersji, a często także niższą pozycję w Google. Reasumując, strony na Wordpressie są wolne, a przez to nieprzyjazne dla użytkowników, co odbija się negatywnie na konwersji i liczbie użytkowników odwiedzających naszą stronę.

Podsumowując, główne wady Wordpressa to:

  • braki w bezpieczeństwie i podatność na ataki hakerskie
  • niekompatybilność dużej części wtyczek z aktualną wersją Wordpressa
  • problemy wydajnościowe i wolne strony, które długo się ładują.

To tylko kilka z najistotniejszych wad Wordpressa, jakie z pewnością warto wziąć pod uwagę przy wyborze systemu CMS dla strony firmowej lub platformy e-commerce.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*